sizofren sikiyorum 7/24 amin cocugu bursa escort escort bursa bursa bayan escort bursa escort bayan geceninsessizligii.com ankara escort escort ankara ankara bayan escort ankara escort bayan ankaralikizlar.com ankara escort escort ankara ankara bayan escort ankara escort bayan 06e.tv bursa escort escort bursa bursa bayan escort bursa escort bayan bursada.allescortgirls.com bursa escort escort bursa bursa bayan escort bursa escort bayan sinoescorts.com bursa escort escort bursa bursa bayan escort bursa escort bayan kutsalodun.com eskisehir escort escort eskisehir eskisehir bayan escort eskisehir escort bayan eskisehirescortzz.com film izle hd filmizle www.hdfilmizlebe.com

KUKART2013program

Program

International Festival KUKART-XI

 

22_June, Saturday

 

Beg. at

End at.

Event

Place

 

13.00

 

14.00

World Premiere 0+

Co-production

DudaPaiva Company, MAAS Company (The Netherlands) and INTERSTUDIO (St. Petersburg, Russia)

NIKE

performer  – Petr Kharchenko (St.Pb. Theatre Arts Academy, class of Irina Laskari)

Actors’ House

Rotunda

 

14.00

 

14.30

DAY OF MEMORY AND GRIEF

Ceremonial Opening «KUKART - Х

Musical Children’s Theatre of Marina Landa 0+

 

Actors’ House

Theatre Hall

 

14.30

 

15.30

Performance  “Petrushka at War” 8+

Belgorod Puppet Theatre (Russia)

Actors’ House

Theatre Hall

17.00

18.00

Special program for children 0+

Performance “Fairy tale About a Cunning Fox”

Puppet Theatre of Ozersk city (Russia)

F.M. Dostoevsky Literary-Memorial Museum

19.00

21.00

Performance “Galitch” 14+

Interior Theatre

(St. Petersburg, Russia)

Interior Theatre

 

 

_23_June, Sunday

 

Beg. at

End at.

Event

Place

11.00

12.00

Special program for children 0+

Performance “Winter Fairy Tale or Tale of Nunky To”

Theatre-concert “Vampuka” (St. Petersburg, Russia)

Art-Center

“Pushkinskaya – 10”

 

12.00

18.00

Street program 0+

“Petrushkas on the Nevsky”

Nevsky prospect and Malaya Sadovaya str.

 

Co-production

DudaPaiva Company, MAAS Company (The Netherlands) and INTERSTUDIO (St. Petersburg, Russia)

NIKE

performer  – Petr Kharchenko (St.Pb. Theatre Arts Academy, class of Irina Laskari)

 

Performance “Petrushka at Fair”

Theatre “Brodyachyi Vertep” (Moscow, Russia)

String puppets show “Stars on the Strings”

Puppeteer Leonid Kondakov (USA-Russia)

Performance “Night in Museum”

 Koom-Koom Theatre (Israel)

Performance “Petrushka Vyatskiy”

Skomoroshina (Kirov, Russia)

Performance  “Petrushka at War”

Belgorod Puppet Theatre (Russia)

Performance «Petrushka»

Theatre Papiermache’nniki (St. Petersburg, Russia)

Performance “Petrushka and Balagan”

Theatre “Kukartel’ “

(St. Petersburg, Russia)

Театр «Странствующие куклы господина Пэжо»

(St. Petersburg, Russia)

Children’s Integration “KUKLY”

 (St. Petersburg, Russia)

19.00

20.00

Performance «Mal Bianco» 14+

Theatre “Zazhes” (Italy)

TYUZ

Small stage

24 June, Monday

Beg. at

End at.

Event

Place

 

13.30

 

14.00

Co-production

DudaPaiva Company, MAAS Company (The Netherlands) and INTERSTUDIO (St. Petersburg, Russia)

NIKE

performer  – Petr Kharchenko (St.Pb. Theatre Arts Academy, class of Irina Laskari)

Actors’ House

Rotunda

 

14.00

 

15.00

 Special program for children 0+

Performance “Love to Three Oranges

State Puppet Theatre (Sliven, Bulgaria)

Actors’ House

Theatre Hall

 

15.00

 

16.00

Performance «­Стойкий оловянный солдатик»

“Onion Theatre” (OFF-program Experiment) 6+ 

(Minsk, BelorussiaSt. Petersburg, Russia)

ulitsa Tchaikovskogo, 79 ap.10

 

16.30

 

17.00

Co-production

 DudaPaiva Company, MAAS Company (The Netherlands) and INTERSTUDIO (St. Petersburg, Russia)

NIKE

performer  – Petr Kharchenko (St.Pb. Theatre Arts Academy, class of Irina Laskari)

TYUZ

Vestibule

 

17.00

 

18.00

 Performance «Glosniej» 14+

Teatr Malabar Hotel,(Польша) /

Figurentheater Wilde & Vogel (Германия)

TYUZ

Small stage

25 June, Tuesday

Beg. at

End at.

Event

Place

 

11.00

 

11.30

Co-production

DudaPaiva Company, MAAS Company (The Netherlands) and INTERSTUDIO (St. Petersburg, Russia)

NIKE

performer  – Petr Kharchenko (St.Pb. Theatre Arts Academy, class of Irina Laskari)

Puppet Theatre Skaski (Fairy Tale)  Lobby

12.00

15.00

Special program for children 6+

Performance “Elion Version 2.0”

Puppet Theatre Skazki (St. Petersburg, Russia)

Puppet Theatre Skazki (Fairy Tale)  Big Stage

 

17.00

 

18.00

Special program for children 6+

Performance “Is it Eeasy to Be and Artist”

Theatre «Chemodan-Duet KVAM”

(St. Petersburg, Russia)

Actors’ House

Theatre Hall

19.00

20.00

Performance “Hundred Shades of Dark Blue”16+

Big Puppet theatre

(St. Petersburg, Russia)

Big Puppet Theatre

 Big Stage

20.00

21.00

Two Performances by Tasha Koleso16+

Project of Leonid Levin «Sound Circle»

Creative work-shop

“Nash Teatr” (Our theatre)

26 June, Wednesday

Beg. at

End at.

Event

Place

 

14.00

 

15.30

Special program for children

Performance “Bremen Town Musicians”»6+

Saratov Puppet theatre “Teremok” (Russia)

TYUZ

Small stage

17.00

 18.30

18.00

19.30

Performance “Phantom story”16+

Monotheatre of Nicola Unger (the Netherlands)

Actors’ House

On the Stage

19.00

20.00

Performance “Striptise”14+

Nash Teatr  of Lev Stukalov

(St. Petersburg, Russia)

Creative work-shop

“Nash Teatr” (Our theatre)

 

19.30

 

20.30

(OFF-program Experiment)14+

Performance “War”

Theatre Morph (St. Petersburg, Russia)

Space Chetvert’  (Quarter)

20.30

22.00

 

“Travaling to the Imagination Land”14+

Composer and multi instrumentalist  Ogorodov

Actors’ House

Theatre Hall

 

20.00

 

21.00

(club program) Performance «Bear»14+

Theatre-Concert “Vampuka”

Art-Center

“Pushkinskaya – 10”

27 June, Thursday

Beg. at

End at.

Event

Place

 

14.00

 

15.00

Special program for children 6+

Performance “Mukha Tsokotukha”

St. Petersburg Marionette Theatre named after Eugene Demmini (Russia)

St. Petersburg Marionette Theatre named after Eugene Demmini

 

19.00

 

20.00

Performance «Carmen» 14+

Vologda regional puppet theatre «Teremok»

 (Russia)

Puppet Theatre Skaski 

 

19.30

 

20.30

(OFF-program Experiment)14+

Performance “War”

Theatre Morph (St. Petersburg, Russia)

Space Chetvert’ (Quarter)

 

19.00

 

20.00

Performance “The Zoo Story”16+

Nash Teatr of Lev Stukalov

(St. Petersburg, Russia)

Creative work-shop

“Nash Teatr” (Our theatre)

28 June, Friday

Beg. at

End at.

Event

Place

 

11.00

 

12.00

Special program for children

Performance "Thumbelina" »6+

Puppet Theatre “Brodyachaya Sobachka

 (St. Petersburg, Russia)

Municipal Puppet Theatre “Brodyachaya Sobachka”

(Theatre Stray Dog)

 

12.00

 

13.00

Special program for children

Performance “Roof Went Home”6+

Children’s Integration Theatre “KUKLY”(Russia)

Children’s Integration “KUKLY” (“Puppets”)

 

12.00

 

13.00

Special program for children (OFF)

Performance “Mukha-Tsokotukha” 6+

Puppet theatre “Magic Mandarin”  

 (St. Petersburg, Russia)

Club of Book and Coffee  

at Gagarinskaya, 20

 

 

17.00

 

18.00

Festival Closing

Performance “Smihalkovki” 14+

Theatre of Hands’ Plastic  “Hand Made”

 (St. Petersburg, Russia)

Actors’ House

Theatre Hall

 

 

AFTERWORD

 

 

19.30

 

20.30

Performance “Polverone”14+

Great Puppet Theatre

 (St. Petersburg, Russia)

Great Puppet Theatre

Small stage

 

19.30

 

20.30

(OFF-program Experiment)

Performance “War”

Theatre Morph (St. Petersburg, Russia)

Space Chetvert’  “ (Quarter)

29 June, Saturday

Beg. at

End at.

Event

Place

 

 

AFTERWORD

 

 

12.00

 

13.00

Special program for children (OFF)

Performance “Tale of Silly Baby Mouse”

Puppet theatre “Rainbow”

 (St. Petersburg, Russia)

Club of Book and Coffee  

at Gagarinskaya, 20.

 

 

20.00

 

21.00

“A man, named…” Odd Dance Theatre14+

“Fishes in the Space of Earth and Universe”

Odd Dance Theatre & Shakin Manas

Creative work-shop

Nash Teatr” (Our theatre)


Venues:

 

Actors’ House 

Nevsky prospect., 86 Phone  275 3709

М. «Mayakovskaya» «Ploshad Vosstaniya» "Vladimirskaya", “Dostoevskaya”

 

St. Petersburg State Puppet Theatre Skazki

Moskovsky prospect, 121 Phone 388 00 31

M. “Moskovskie vorota”, “Electrosila”

 

Interior theatre
Nevsky pr, 104
Теl. 273 1454
М. «Mayakovskaya», «Ploschad Vosstaniya»

 

St. Petersburg  State Marionette Theatre named after Eugeny Demmeny

Nevsky prospect, 52 Phone 310 5879

М. «Gostinny Dvor»

 

F.M.Dostoevsky Literary-Memorial Museum

Kuznechny pereulok, 5/2 Phone. 571 4031

М. «Vladimirskaya», “Dostoevskaya”

 

Space “Chetvert’ “ (Quarter),

1st floor Pirogova lane, 18 Phone . +7 921 394 47 80

M. Spasskaya, Sadovaya, Admiralteyskaya

 

Art-Center “Pushkinskaya – 10”

(entrance from the Ligovsky prospect,53)

Phone +7 911 913 92 26

M. “Ploshad Vosstaniya”

 

St. Petersburg Great Puppet Theatre 

Nekrasova street, 10 Phone 272 8215

М. «Ploshad Vosstaniya», “Mayakovskaya”

 

Theatre «Brodyachaya Sobachka»

Stachek prospect, 59 Phone. 783 4327

М. «Kirovsky Zavod», «Avtovo»

 

St. Petersburg Children’s Integration Theatre “Kukly”

Jacques Duclos street, 6, block 1, Phone 297 2689

M. “Politekhnicheskaya”

 

Club of Book and Coffee  

at Gagarinskaya, 20. Phone 272 49 90

M. “Chernyshevskaya”

 

Creative work-shop “Nash Teatr”

Dobrolyubova prospect, 1 Phone 710 4091, +7(921)986-22-14

M. “Sportivnaya”

 

Appartment – “Onion Theatre”

Tchaikovskogo str., 79, ap.10

M. “Chernyshevskaya”

 

F.M.Dostoevsky Literary-Memorial Museum

Kuznechny pereulok, 5/2 Phone. 571 4031

М. «Vladimirskaya», “Dostoevskaya”

 

St. Petersburg Theatre for Young Spectators named after A. Bryantsev

Pioneers’ square, 1 Phone 712 4066

M. “Pushkinskaya”, “Zvenigorodskaya”